Rozoski zespół ludowy i KGW Wesołe Babeczki w Milówce
W ramach współpracy partnerskiej z gminą Milówka Rozoski Zespół Ludowy miał możliwość promowania lokalnego dziedzictwa kulturowego na południu Polski w Beskidzie Żywieckim.
Poniżej fragment występu Rozoskiego Zespołu Ludowego działającego przy GOK Rozogi.
Rozoski Przegląd Muzyki Ludowej 2022
Regulamin konkursu, klauzula RODO i Karta zgłoszeń na Rozoski Przegląd Muzyki Ludowej
Reprezentanci gminy Rozogi na scenie w Kazimierzu Dolnym, Kilecach i Nowogrodzie
Ostatnie dni czerwca obfitowały w występy naszych reprezentantów na ludowych scenach w Nowogrodzie, Kielcach, Kazimierzu Dolnym.
W Nowogrodzie finalistami zostali:
kat. solista instrumentalista, grupa dzieci i młodzież
II nagroda - Diana Stęcel
III nagroda - Aurelia Kulas
kat. soliści śpiewacy – grupa dorosłych:
I nagroda - Elżbieta Kasznia
III nagroda - Michalina Dąbkowska
Kielce to finał ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia "Jawor u źródeł kultury" z udziałem finalistki wojewódzkiej Pani Elżbiety Kaszni.
Z Kazimierza Dolnego w kategorii "Mistrz i uczeń" Pani Magdalena Golon z uczennicą Dianą Stęcel przywiozły wyróżnienie.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rozogach
We wtorek 21 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach miało miejsce spotkanie Wójta Gminy Rozogi Pana Zbigniewa Kudrzyckiego z Klubem Seniora działającym przy GOK. Spotkanie miało na celu zawiązanie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Powstanie Stowarzyszenia zmierza do aktywizacji, poprawy jakości życia osób starszych oraz propagowania rozwoju osobistego w każdym okresie życia. Nasi Seniorzy dzięki tej inicjatywie, będą mogli brać udział w różnych projektach, prelekcjach i warsztatach. Każdy, kto zapisze się na prowadzone zajęcia, ma szansę zdobyć nowe umiejętności, poszerzyć swoją wiedzę oraz zawrzeć nowe znajomości.
Grant dla KGW w Wilamowie „Gosposie z pasją”.
We wtorek, 14 czerwca w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie miało miejsce podpisanie umów w ramach konkursu "Granty Marszałka dla kół gospodyń wiejskich". W tym roku z terenu gminy Rozogi dofinansowanie uzyskało KGW "Gosposie z pasją" z Wilamowa. Na ten wyjątkowy dzień Panie z koła gospodyń wspólnie z Rozoskim Zespołem Ludowym oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rozogach przygotowały stoisko promujące dziedzictwo kulturowe pogranicza mazursko - kurpiowskiego. Na stoisku zaprezentowana został kurpiowska plastyka obrzędowa, ceramika z mazurskim motywem dekoracyjnym, pyszności i specjały kuchni Kurpi i Mazur.